poniedziałek, 25 lutego 2013

Darmowy (free) Modern Quilt ebook

Mam wielką przyjemność po raz drugi zaprezentować Wam darmowy ebook poświęcony quiltom, tym razem w wersji modern. Nie trudno zauważyć, że z modern quiltem mi nie po drodze, raczej jestem tradycjonalistką, ale wszystko przede mną :) Ostatnio na forum szyjemy po godzinach widziałam ciekawą dyskusję o tym, co definiuje modern quilt i jak trudno to jednoznacznie określić, więc lekcja poglądowa z Modern Quilt Patterns jest godna polecenia. To publikacja magazynu McCall’s Quilting & McCall’s Quick Quilts.
It's a second time I have a pleasure to recommend a free ebook about quilting. This time it's about modern quilts. I'm rather traditionalist in quilting but there is always a good time to learn and try something new! It's a publication from McCall’s Quilting and McCall’s Quick Quilts.


W próbie zdefiniowania modern quiltu Beth Hayes wskazuje na minimalistyczna estetykę, użycie jasnych, wyrazistych kolorów z dużą ilością bieli w tle oraz asymetryczne projekty. Chociaż sama wciąż szyję raczej tradycyjne formy to nieustannie podziwiam modern quilty, szczególnie na zagranicznych stronach i blogach.
It's important for me that in Moder Quilt Patterns ebook I found clear features that moder quilt may have. Earlier I've only guessed that it's all about asymmetrical designs and lot of white solid. I don't make modern quilts (yet!) but I admire all those great modern quilts that I found on blogs and US sites.

Z trzech projektów, które znajdziecie w ebooku, z najwyższym prawdopodobieństwem uszyłabym Baubles and Beads, to pewnie przez skrzywienie do powtarzalnych i jakoś uporządkowanych form ;) Ebook jest króciutki, tylko 10 stron i 3 projekty, więc polecam Wam go jako pozycję idealną przy porannej kawie :) Ebook znajdziecie do pobrania tu: http://www.mccallsquilting.com/free-modern-quilt-patterns.
Miłej lektury!

In Modern Quilt Patterns you will find three designs. The best for me is Baubles and Beads and I would probably make it as a good introduction to modern quilts. The ebook is short and it's a good offer to read it during a morning coffee. You can download you own free ebook on http://www.mccallsquilting.com/free-modern-quilt-patterns.
Have a good time! 

Ula

czwartek, 14 lutego 2013

Dalej szyjemy jasie

Uszyłam kolejne jasie, tym razem tylko trzy, ale za to dwa giganty w rozmiarze 45x70 cm (te są do Wołomina) a jeden 40x50 cm. W szafie wyszukałam jeszcze taką korę bawełnianą.


Akcja rozwija się dalej, powstał blog uszyjjasia.blogspot.com gdzie znajdziecie wszystkie szczegóły. A ja jeśli uda mi się pozyskać tkaniny będę szyła dalej.

Na dokładkę dorzucam fioletowy "lutowy" blok.I dwa bloki na nowy projekt, już nie ogarniam niestety ile rzeczy mam zaczętych.Wrócę do szycia jak tylko uda mi się pokonać kolejny raz alergię i pieczenie oczu... Do zobaczenia!
Ula

sobota, 2 lutego 2013

Cztery zielone

Wiosno czekam, przyjdź szybko! Żeby ci to ułatwić zabrałam się za materiały w zieleniach. Powstał komplet - niekomplet, bo wszystko do siebie idealnie pasuje i jest szyte z tych samych tkanin, ale poszczególne części zestawu trafią do trzech osób na szczególne zamówienia.

Na początek kosmetyczka dla siostry męża. Tkanina na zewnątrz ta sama co wewnątrz. Spróbowałam tu gęstego pikowania równolegle, wygląda ładnie i świetnie usztywniło boki.


Pierwszy raz też wszywałam zamek w ten sposób, sama wykombinowałam jak to zrobić i efekt jest na szczęście zadowalający.


Jedyne co zauważyłam już po uszyciu to brak zielonej wypustki, która miała być wszyta w krawędziach kosmetyczki, ale nic to, zobaczycie za chwilę, że się nie zmarnowała :)


Drugi zestaw: etui na okulary i torba listonoszka dla mojej Cioci.


Sięgnęłam do pięknego ciemnozielonego sztruksu i z zewnątrz wyszła niepozorna torba, idealna dla osoby w wieku już nie tak młodzieńczym, a po otwarciu wynurza się energia wiosennej zieleni.Etui miało być zapinane na rzep i szkoda, że sobie o tym przypomniałam jak już było gotowe - no ale bez prucia się nie liczy ;) Oby Cioci się spodobało!


Trzecie, a raczej czwarte, jest etui na laptopa, które uszyłam mężowi i sobie. W klapie wykorzystałam zapomnianą w kosmetyczce wypustkę, była to raczej jej resztka zalegająca w szufladzie. Bardzo podoba mi się efekt z wypustką i żałuję, że nie pomyślałam o obszyciu nią wszystkich rzeczy. W etui też walnęłam gafę i zapomniałam zrobić zaokrąglone rogi na dole, oświeciło mnie jak leżał w nim już laptop. Żeby uspokoić dobijający się perfekcjonizm zrobiłam w podszewce dziurę, poprawiłam co trzeba i efekt już do przyjęcia.


Podszewka pikowana, a w środku dwie warstwy ociepliny, żeby było bezpiecznie.


Wszystko to powstawało w tym tygodniu i chyba nie dziwią mnie moje wpadki, bo szyłam w któtkich wolnych chwilach przy chorych dzieciakach. Nie wiedziałam, że grypę można przejśc 2 razy w tym samym miesiącu - już wiem, nie widziałam wcześniej temperatury 40,7 stopni na termometrze - już zobaczyłam, więc teraz musi być tylko lepiej. Dobrze, że styczeń się skończył, bo mam go serdecznie dość! Oby do wiosny :)!

Ula

P.S. Chętnych nadal zapraszam do zabawy rozdawajkowej.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...