Skip to main content

Zrobiliśmy sobie latarnię

Nasz rodzinna fascynacja latarniami morskimi nie ustaje! Wymyśliliśmy więc, że zrobimy sobie własną lampkę latarnię morską. Latarnia jest recyklingowa. Powstała z opakowań, oklejonych gazetami i pomalowanych farbami akrylowymi. Brzmi krótko ale jej powstawanie trwało dobre 5 miesięcy. Pomysł wpadł nam do głowy w sierpniu a ostatni etap: oklejenie podstawy papierem do decoupage i naklejenie muszli odbyło się dziś - w ostatnich dniach grudnia. Tak naprawdę każde zdjęcie jest z innego miesiąca i doskonale pokazuje etapy naszej pracy.


Mechanizm lampki mój mąż wymontował z lampki biurkowej, która była popsuta i którą już dawno kazałam mu wyrzucić... jednak zbieractwo się opłaciło. Tylko żarówkę mamy super nowoczesną - LED 3W, żelowa i nie nagrzewa się. Szklana góra to słoiczek po mini dżemie, a zbyt jasne światło tłumi papier.


Oklejanie idealnie gładkie nie jest więc dobrze widać, że to nasze pierwsze podejście do masy papierowej. Malowanie zajęło też trochę czasu. Najpierw używałam zwykłych farb do malowania dla dzieci, efekt słaby, nie kryło i pękało. Kupiłam prawdziwe akryle w tubce i efekt jest super!


Muszle na dół zebraliśmy podczas plażowego spaceru we wrześniu ze specjalnym przeznaczeniem na lampkę. A pomysł oklejenia podstawy papierem decoupage, który został po oklejaniu papierowych figurek z dziećmi, wpadł mi do głowy dopiero dziś, bo długo nie mogłam wymyślić jak wykończyć dół żeby miało to sens.


Najfajniejsze w lampce jest to, że jest nasza, rodzinna, zrobiona wspólnie, zawsze mojemu malowaniu, klejeniu itp towarzyszyły prace naszych dzieci, które też tworzyły coś ciekawego.
A w bonusie załapałam się na udokumentowanie prac :)


Nie jestem pewna czy uda mi się pokazać jeszcze w tym roku naparstki jakie dostałam od Mikołaja więc życzę Wam już teraz radosnego powitania Nowego Roku 2017 - niech przyniesie Wam pomyślność i szczęście!
Ula

Comments

 1. Very nice! Congratulations!
  Kiss

  ReplyDelete
 2. Pomysł świetny.Latarnia rewelacyjna.
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 3. Ależ świetny pomysł z tą latarnią! Śliczna!
  Życzę całej Rodzince pięknej nocy Sylwestrowej, a od jutra cudownego Nowego Roku, dużo zdrowia, spełnienia marzeń, wielu nowych kreatywnych pomysłów i czasu na ich realizację, a także mnóstwa nowych okazów do kolekcji :) Do siego Roku!

  ReplyDelete
 4. Piękna latarnia! Podziwiam wytrwałość w jej powstawaniu :)
  Szczęśliwego nowego roku!

  ReplyDelete
 5. Super pomysł na tą latarnię, świetna wyszła.
  Wszystkiego dobrego w nowym roku dla Was :)

  ReplyDelete
 6. Super pomysł , super praca , super latarnia
  kocham latarnię i morze - pozDrawiaM ciepło :)

  ReplyDelete
 7. Super pomysł :). O St Mary's Lighthouse nie wiedziałam,ze ma byc remontowana :(. Ja czekam na ciepełko i wtedy będziemy jeżdzić i focic latarnie w naszym regionie, bo jest ich sporo, niestety większości nie można odwiedzić. Pozdrowienia z zalanej deszczem i wietrznej północnej Anglii.

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial

Jak uszyć węża - tutorial

Tęczowa latarnia morska / Rainbow lighthouse