wtorek, 26 października 2010

Pierwszy Anioł / First Angel

Miałam uszyć lalę taką jak Zmysłowa Pani tylko w lawendowej sukni. No i wyszła zupełnie inna, ale równie piękna lala. Miała być aniołem więc otrzymała skrzydła i duuuużo koronkowych detali.
It supposed to be a doll like Sensual Lady but in a lavender dress. However she is completely different she is also beautiful. She is an angel so I gave her wings and lace ornaments.


Sznurowane buty/ Shoes


Na głowie kok/ Hair in a bun


Pod suknią majtasy i rajstopy / Under the dress: pants and pantyhose


Skrzydła/ Wings


Dziękuję za sympatyczne komentarze i wracam do pozaczynanych patchworków :)/ Thank you for lovely comments. I'm going back to my quilts :)

niedziela, 24 października 2010

Gwiazda wyzwaniowa - poduszka / Star on pillow - challenge

Wbrew temu, że na blogu nie piszę to nie próżnuję ;) wyprzedaż zajmuje mi dużo czasu a szycie pochłania resztę resztek wolnych chwil. Obecnie szyję kilka rzeczy na raz więc prace posuwają się do przodu powoli.
I have been working hard last days and I have a little time to sew. I am sewing few things at the same time so it is going slow.

Ale do rzeczy- zaplanowałam sobie poduszkę z gwiazdą na pierwsze wyzwanie w Patchworkowej Gwieździe i oto ona
This is a star on first challenge on a blog Patchwork Star. My pillow with the star.Na zewnętrznej części ćwiczyłam sobie pikowanie tzw. lotem pszczoły- fajna zabawa :) I have tried another way of quilting on edge- it was quite good fun:)Pozdrawiam Was serdecznie w niedzielne popołudnie i biorę się za kończenie reszty prac.
I wish you nice a Sunday and I'm taking to the rest of sewing things.

I hope you who read in English will understand me even if I make some mistakes. I think my translation will be better than a Google Translator ;)

niedziela, 10 października 2010

Weekend zmian

Wszystko u mnie stoi, bom nadal chora :/ ale coś tam ciemną nocą dłubię.

Uszyłam dwie ostatnie gwiazdy (11), (12) i robię całą resztę związaną z narzutą- myślę że do końca października uda mi się ją wykończyć! Nie przewidziałam pewnych braków materiałowych ale jakoś się musi udać :)Na zdjęciach mają już częściowe obramowanie

Gwiazda Schody Sądowe


Gwiazda Półkwadraty- Trójkąty


Po drodze uszyłam kosmetyczkę kuferek. Zbierałam się do niej tydzień, aż wreszcie jest i jestem dumna, bo nie sądziłam że się jednak mi uda :)Szyłam według tutka z tej strony. Ja zrobiłam mniej owalny kształt i usztywniłam kamelą plus ociepliną. Szyje się dość przyjemnie choć z tutoriala można polegać tylko na zdjęciach bo tłumaczenie google z chińskiego na nasze jest kosmiczne, no i ostatnie przyszywanie wymaga szycia ręcznego a tego już nie lubię. Oby się spodobała nowej właścicielce.
No i na koniec coś związanego ze sklepem PatchworkShop.pl. Od tygodnia jest w nim totalna wyprzedaż i stwierdziłam, że już czas ogłosić z jakiej przyczyny. Otóż do 31 października chciałabym zakończyć moja przygodę z handlem. Tkaniny są cudowne, Klienci bardzo fajni i jest to super przygoda która mnie wiele nauczyła, ale z kilku przyczyn nie będę tej działalności kontynuować. Firmę zawieszę i mam nadzieję że od września 2011 uda mi się do nie wrócić - ale już tylko do szycia nie do sprzedaży tkanin. Tak więc jeśli macie ochotę kupić coś po wyprzedażowej cenie to zapraszam- płatności mogą być dokonywane do końca listopada, ale zamówienia tylko do 31.10.

Dziś po angielsku nie będzie bo nie dam rady. Pojawię się za jakiś czas na blogu jak już skończę narzutę bo innego szycia po drodze nie mam, no i spraw firmowych mam mnóstwo. Ale do Was będę zaglądać.

Ściskam Was ciepło:) bardzo mi miło gdy tu zaglądacie i piszecie.

W poprzednim poście ann007 napisała, że jestem jak Wincenty Pstrowski- najpierw sprawdziłam któż to był (ach ta moja historyczna ignorancja), a potem się uśmiałam :) bardzo mi miło zostać przodownikiem pracy ;) Dziękuję ann007 za poprawę humoru i wszystkim Wam za dobre słowa :)

niedziela, 3 października 2010

Gwiazdy (8), (9), (10) / Stars

Kolejne gwiazdy powstają i okazuje się, że te które wyglądają na proste szyje mi się najgorzej, a te trudniejsze o wiele przyjemniej.

Gwiazda Wiatraczek


Gwiazda Wariacja ParkanowaNierówna Gwiazda Dziewięcioblokowa
Moje gwiazdy powstają, ale na Gwiazdowe wyzwanie na blogu Patchworkowa Gwiazda powstanie coś innego, szczególnego :) I muszę przyznać, że pomysł jest świetny, nareszcie patchworkowe wyzwania w Polsce!

Niestety od tygodnia męczy mnie przeziębienie i dzieciaki zresztą też. Więc do końca narzuty ciągle jeszcze potrzeba czasu, ale tak jak Wy chciałabym już ją całą zobaczyć :) dziękuję że zaglądacie i piszecie, wytrzymajcie do końca :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...