Skip to main content

Fioletowo zielona

Jakiś czas temu zielono fioletowe połączenia były modne - nie wiem jak jest teraz ale ta narzuta była w planach już od 3 lat. Pierwsze powstały bloki geometryczne - w ramach zabawy na forum szyjemy po godzinach, ale uszyłam tylko 4 i wyjechałam na Maltę. Potem wymyśliłam, że doszyję do nich 4 bloki w wersji Paper Piecing i stwierdziłam, że powstanie z tego narzuta. Ostatni blok PP powstał już w Szkocji a całość nareszcie doczekała się pozszywania i wypikowania. Narzuta nie ma jeszcze swojego właściciela bo była szyta bez konkretnego celu.


Tu tył


Pikowanie po blokach PP sprawiło mi trochę trudności i pomimo dobrych nici maszyna nie chciała współpracować. Przy okazji doskonalenie sztuki pikowania doceniłam nici Gutermann Mara 80 - szpulki są małe ale wydajne i tanie, jedna szpulka 800 m wystarczyła mi na wypikowanie całej tej narzuty. Kupiłam je w Szmatce Łatce, zresztą tkaninę na brzegi też kupiłam w Polsce tym razem w B-craft (na kolejnej niesamowitej wyprzedaży) - gdy mam kogoś kto to przywiezie nie sposób przegapić okazji ;)
Na tym zdjęciu widać dobrze pikowanie:


Blok z przylaszczkami i ślimaczkiem jest autorstwa Julianny - Projektownia Jednoiglec i powstał w ramach Leśnego QAL. Autorów pozostałych bloków nie jestem w stanie podać, bo szyłam je z wzorów, które dawno leżały wydrukowane, a zostały znalezione gdzieś w czeluściach internetu.Szyję jeszcze dwie narzuty i to ambitny plan na ten rok żeby je ukończyć. Czerwiec już za progiem, czekamy na wakacje :)

Comments

 1. Przepiękna narzuta.Podziwiam :)

  ReplyDelete
 2. Rewelacyjna ;) Świetnie wygląda połączenie fioletu i zieleni.

  ReplyDelete
 3. Piękne kolory :-) Uwielbiam zestawienie fioletu z linonką :-) Ślicznie.

  ReplyDelete
 4. No, nie uwierzyłabym , że fiolet z zielenią się tak dobrze komponują... no ale przecież sama lawenda jaka piekna...
  Wiem, jaką radość daje kończenie "ufoków" - udało Ci się po mistrzowsku!

  ReplyDelete
 5. Podziwiam Twoja determinację! Pomimo róznych zawirowań kończysz różne rozpoczęte projekty. 3 lata to wcale nie tak długo! Bardzo mi miło, ze blok szyty wg mojego wzoru znalazł się na tej kołderce:)

  ReplyDelete
 6. E tam, moda, nie moda. Też nie mam pojęcia jakie są trendy, a do tego wkurza mnie czasami, że nie można kupić czegoś, co nie jest z nimi zbieżne. Narzuta jest przepiękna!!!

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Luty/marzec

Moja nowa miłość

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial