Skip to main content

Gwiazda (1)

W sobotę natchnęło mnie na wypróbowanie patchworkowego wzoru gwiazdy. Myślałam na początku, że zanim się zabiorę do tego wzoru to minie wieeele czasu a jednak...

Myślałam o uszyciu poduszki ale gwiazda w samotności byłaby smutna więc powstanie narzuta z 12 bloków. Na zdjęciach docelowy wygląd pod względem kształtu, a kolorystyka będzie inna. Wzór na narzutę pochodzi z czasopisma Lena Patchwork.Gwiazda wymagała ode mnie anielskiej cierpliwości (a to nie jest moja mocna strona) i dokładności, ale warto bo wszystko się pięknie "poschodziło".Obiecałam sobie, że będę pokazywać każdy z bloków żeby motywować się do szybszej pracy.

Materiały jak na patchwork przystało z odzysku - wykorzystuję najmniejsze fragmenty tkanin, które nagromadziłam, więc narzuta będzie mozaikowa.

A jutro mam nadzieję pokazać wreszcie nosidło, które uszyłam dla mojego Synka na wyjazd- już tylko 12 dni do urlopu więc czas najwyższy na dokończenie.

Comments

 1. Pięknie się zapowiada, to będzie na pewno bajeczna narzuta :)) Choć taka praca nie dla mnie - kompletny brak cierpliwości - to twoją będę podziwiać i dopingować :))

  ReplyDelete
 2. no no jestem pod wrażeniem bo "schodzenie" się nie jest łatwe a i jak piszesz wymaga masy cierpliwości. Trzymam kciuki za nią i czekam na kolejne bloki :)

  ReplyDelete
 3. Trudny wzór wybrałaś, ale bardzo ciekawy.
  Będę śledziła z ogromnym zainteresowaniem. Ja do tej pory szyłam narzuty składające się z jednakowych bloków, ale może spróbuję i tak.

  ReplyDelete
 4. chyyyyyyy,ma tę gazete ...
  ...ale super wyszło

  ReplyDelete
 5. O kurcze jestem pod wrażeniem. Dla mnie patchwork pozostaje na razie( mam nadzieję) w sferze marzeń. Nie mam odwagi się za niego zabrać. Będę z zainteresowaniem śledzić Twoje postępy.
  Pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 6. No, no!!!! Dialaj ja bede podziwiac! Bo uszyc to chyba jeszcze dlllluuugo nie bede umiala!
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 7. ona jest doś duża skoro starczy tylko 12 .

  ReplyDelete
 8. Omamo! Zapowiada się super! Podziwiam Twoją cierpliwość!

  ReplyDelete
 9. Zestaw kolorów w tej gwieździe jest boski :))) uwielbiam różowy ale z czarnym lub innym ciemnym szczególnie :)))

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Luty/marzec

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial

Tutorial - jak uszyć (patchworkowe) zasłony z podszewką