Skip to main content

Olbrzym / Giant

Od niedzieli leży ukończony, fotki są beznadziejne - niestety nie mam czasu i możliwości na sesję w plenerze - dzieciaki chore i tak się kisimy w domu. Ale dzisiaj mam dobrą motywację żeby pokazać wreszcie Olbrzyma - powodem jest wyzwanie na blogu Love Nest Quilt Contest at Gen X Quilters.
This quilt is waiting since Sunday to be shown to you! I have only indoor pictures and no chance to take pictures in outdoors - children are still a little bit ill and we have to stay at home. But there is perfect motivation to show you this Giant - Love Nest Quilt Contest at Gen X Quilters.  


Wymiary Olbrzyma to 210 x 250 cm (pewnie kilka cm więcej, bo dokładnie już nie zmierzyłam po dodaniu lamówki). Pikowanie było ciężkie, ale nauczyłam się czegoś nowego - otóż tego, że pikowanie lotem trzmiela wewnętrznych gwiazd jest dużo szybsze i przyjemniejsze niż po szwach.
My Giant is about 83" x 98". Quilting was hard work but I have learned something new. I didn't use many free motion quilting before but now I quilted inner stars in this way and I found it much easier than quilting on the edges.

Szycie zajęło mi półtora miesiąca wieczorami i tylko kilka weekendów, bo ciągle coś w te weekendy wypadało i szycie schodziło na drugi plan. Wzory gwiazd pochodzą z Leny Patchwork (po drobnej przeróbce na moje potrzeby) i z Quiltmaker's Magazine.
It took me about month and a half to do this quilt but I was working only on evenings and weekends but I have also many unexpected things to do in this time. I took the pattern for this stars from Lena Patchwork Magazine and from Quiltmaker's Magazine and I did some modification in those patterns.
 

Najpiękniejszy moment pracy nad Olbrzymem to niedziela wieczór kiedy już mogłam powiedzieć- gotowe :) pomimo, że szyło się super to pikowanie mnie wymęczyło. I nareszcie mam czas by zabrać się za inne projekty.
The most beautiful moment was on Sunday evening when it was done. I have a lot fun while I was sewing it but quilting make me a little tired. And I have more time to do another projects!

Tył - gdzieś tam widać pikowanie ;) / Back side - there is some quilting ;)
I jak Wam sie teraz podoba :D tym razem nie pokażę siebie na nim chociaz bardzo mi było miło czytać Wasze komentarze o sobie ;)
How do you like it? This time I won't show me on this ;)

Comments

 1. Profesjonalny Olbrzym.... Wow...
  Podziwiam Cię ogromnie...
  Pozdrawiam M. :)

  ReplyDelete
 2. O rany.... Wspaniała. Powiadasz, że lotem trzmiela łatwiej?

  ReplyDelete
 3. It is so pretty. I love the variety of blocks and the colours you've used. Great job!

  ReplyDelete
 4. Cudna narzuta!!!
  W takich pięknych wiosennych kolorach...
  Brawo!!!

  ReplyDelete
 5. cudowny potwór :) no i wiesz że zazdroszczę Ci że już jesteś po pikowaniu ... no ale ja mam za sobą krok do przodu - zamówiłam stopkę :)

  ReplyDelete
 6. Cudowna praca!!! Przepiekny patchwork!!!

  ReplyDelete
 7. Mega narzuta, mega wykonanie i mega efekt!!! Gratulacje! Jest rewelacyjna!

  ReplyDelete
 8. Cos wspaniałego!! Podziwiam i pozdrawiam:)

  ReplyDelete
 9. Szybko Ci poszło. Efekt niesamowity, choć nie moje kolory ;) Na myśl o pikowaniu mam gęsią skórkę. Kiedy możemy się spodziewać kolejnej pięknej narzuty?

  ReplyDelete
 10. ŁAŁ!!!efekt olbrzymio powalający.Pokłony dla Ciebie,za taki perfekcyjny ogrom,ciężkiej pracy.Podziwiam z całego serca.:}

  ReplyDelete
 11. ale Wy jesteście szybkie :) zasypujecie mnie tak przemiłymi komentarzami :D dziękuję!!!
  kolejna narzuta za jakiś czas- teraz mniejsze formy dla relaksu :)

  ReplyDelete
 12. Uleczko współczuję choroby dzieciaczków,ja też kisiłam się 1,5miesiąca-wiem co to znaczy jutro to dopiero kończę,ale nockami z nerwów coś zawsze zrobiłam,narzuta cudna jesteś pracowita jak pszczółka,ale warto było,bo efekt piorunujący,zdrówka,pa

  ReplyDelete
 13. Jejku! Cudowny, powiem Ci, ze po samych gwiazdkach nie spodziewałabym się że narzuta wyjdzie taka cudna. ;)
  A jest rewelacyjna. Gratuluję i podziwiam... i mówisz że wszystko Ci się zmieściło tam w maszynie? no cóż, teraz już nie mam żadnej wymówki żeby się zabrać za narzutki dla dzieci. :)
  Jak tam dzianinki?

  ReplyDelete
 14. Łaał ! Gratuluję ukończenia tak wielkiego projektu ! Podoba mi się bardzo ,jest rewelacyjna :)

  ReplyDelete
 15. Żadne słowa nie oddadzą mojego ogromnego podziwu! Wzór spodobał mi się od razu, jak tylko zobaczyłam go w Lenie - ma w sobie coś z tradycyjnych patchworków, a ja takie bardzo lubię:) Twój ma świetnie dobrane kolorki, jest idealnie uszyty i wypikowany, jednym słowem CUDNY!!!!!! Masz olbrzymi powód do dumy;) Wielkie brawa!!!!!!

  ReplyDelete
 16. Chylę czoła przed mistrzynią! Nie ogarniam jak można ogarnąć to wszystko ;) Z małych kawałeczków stworzyć takie CUDO to dla mnie po prostu magia.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  ReplyDelete
 17. Piękny ten olbrzym:) Wymagał ogromu pracy, ale efekt jest niesamowity!

  ReplyDelete
 18. Wspaniała narzuta. Szczerze podziwiam.

  ReplyDelete
 19. jeszcze raz Wam dziękuję! olbrzym odpoczywa w szafie a ja odpoczywam przy znacznie mniejszym patchworku :)

  ReplyDelete
 20. Super Ci wyszedł ten olbrzym :) Piękna narzuta!

  ReplyDelete
 21. Beautiful quilt! Love the oranges and greens!

  Thanks for entering your quilt in the Love Nest Quilt Contest and best of luck!

  AnneMarie @ Gen X Quilters

  ReplyDelete
 22. Twój olbrzym jest cudny :)
  podziwiam i gratuluję zdolności ...
  pozdrawiam serdecznie

  ReplyDelete

Post a comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Łaty / Patches

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial

Jak uszyć węża - tutorial