Skip to main content

Latarni morskich nigdy dość

Korzystając z cudownej pogody i realizując już dawno zaplanowaną wyprawę na "latarniane łowy" wyruszyliśmy daleko od domu. Celem było Mull of Galloway, najdalej wysunięty na południe zakątek Szkocji. Wyprawa warta była każdej minuty podroży! Na Mull of Galloway udało mi się kupić naparstek, więc połączyłam dwie ukochane rzeczy w jednym. A dodatkowym rarytasem jest to, że to jedna z niewielu latarni w Szkocji którą można zwiedzać i wspiąć się na górę - widoki są cudowne!

Pozostałe latarnie upamiętniają zdjęcia. Portpatrick z tradycyjnym na naszych wyprawach fish and chips


Killantringan, kolejna Stevensonowska latarnia - takie lubimy wciąż najbardziej.Corsewall. W wielu latarniach można wynająć nocleg w domku latarnika, tutaj jest to mini hotel. Kiedyś tylko we dwoje na pewno zafundujemy sobie weekend w latarni :)
Latarnia w Cairnryan niestety tylko zza ogrodzenia lub z daleka.I na koniec Turnberry ze słynny resortem prezydenta Trumpa. Latarnię w Turnberry zobaczyliśmy już po zachodzie słońca, które tego dnia zachodziło o 22.03, i nie podeszliśmy bliżej bo dzieci wolały jednak spać. Więc tam musimy jeszcze wrócić!


Jutro zaczynamy wakacje! Latarniane podróże na chwilę musimy odłożyć, ale wrócimy do nich mam nadzieję w sierpniu.
Ula

Comments

 1. These pharols are very beautiful as well as the thimble.
  Kiss

  ReplyDelete
 2. Bonitas fotos de far, a mi me encantan los faros, y un bonito recuerdo con el dedal.
  Besos

  ReplyDelete
 3. Też mam słabość do latarni morskich ;) Tej w Mull of Galloway nie znam i generalnie rejony południowe Szkocji są dla mnie wciąż nieznane. Trzeba będzie się kiedyś wybrać! Udanych wakacji, czyżbyście spędzali je poza Szkocją? :)

  ReplyDelete
 4. Ech, Kobity, uwielbiam te Wasze pasje! U Ciebie przecudne latarnie, u Ani nigdy dość wiatraków! Dzięki za cudne dokumentacje zdjęciowe!

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Moja nowa miłość

Luty/marzec

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial