Skip to main content

Mój blok Sew Out Loud QAL

Jakiś czas temu Julka i Asia ogłosiły wspólną zabawę QAL, w której przez kilka tygodni ukazywały się inspirujące bloki patchworkowe, a motywem przewodnim było wykorzystanie tkanin ze słowami lub słów związanych z szyciem. Dwunasty blok z całego cyklu to blok konkursowy, można go uszyć i zgłosić, nagrody są bardzo kuszące więc podjęłam wyzwanie!


My penguin supposed to be an funny way to send some good wishes to all quilters. I made my own PP penguin pattern. I've used selvages to write words. I'm very happy to take part in QAL! I will use this block to make my sewing machine cover.

Mój pingwin miał być choć trochę zabawny, mam nadzieję, że się udało. Konkurencja na pewno będzie duża, ale miałam ochotę na samą zabawę, a pomysł pojawił się prawie od razu. Blok z pingwinem wszyję sobie w pokrowiec na maszynę. Nareszcie będę miała motywację by go uszyć :)

W kwestii technicznej pingwin powstał ze stworzonego przeze mnie wzoru PP, a oczy i napisy to aplikacje. Słowa wzięłam ze skrzętnie gromadzonych brzegów fabrycznych, czyli selvages. Niestety na blogowym zdjęciu napisy są za małe w stosunku do pingwina i przez to mało czytelne no ale już tak musi zostać (lepiej wygląda to na powiększeniu).

Dziękuję Wam za odwiedziny! Syrenki dla Dziewczyn zostały z takimi oczami jak są i najważniejsze, że się małym Panienkom podobały :)

Comments

 1. świetny blok!!! Bardzo mi się podoba:) Pingwin jest kapitalny!!!

  ReplyDelete
 2. Very cute- the penguin is your muse!

  ReplyDelete
 3. Bardzo fajny pomysł i super wykonanie. Podoba mi się pingwin, jest sympatyczny.

  ReplyDelete
 4. Jaki pocieszny pingwinek :) Super pomysł :)

  ReplyDelete
 5. Bardzo fajny pomysł:) Życzę powodzenia!!!

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial

Przybliżam misje

Lipiec