Skip to main content

Prezenty dla Mamy

Narzutę uszyłam w czasie wakacji. Grzecznie czekała na czas dotarcia do swej nowej Właścicielki. Nie ukrywam, że miałam z nią mnóstwo przygód ale w końcu musi być wyjątkowa bo jest dla mojej Mamy.


Narzuta ta uwolniła spore zapasy moich fioletów, ale przede wszystkim metry koronki, którą dostałam kiedyś "bo ty szyjesz" i która zalegała mi w pudle (jeszcze ogrom koronek został ale ile już wykorzystałam to mnie bardzo cieszy!)


Wymiary docelowe narzuty to 160x210 cm. Gdy już miałam skanapkowaną całość olśniło mnie, że czarny materiał, który wszyłam jako część tyłu może farbować pomimo, że był prany. Sprawdziłam - farbował. Wyprułam go, skanapkowałam ponownie połowę narzuty i wypikowałam. Dopiero po pikowaniu doznałam kolejnego olśnienia, że czerwony tartan chyba jednak nie był prany więc będzie farbował. Sprawdziłam na małym kawałki i nie trudno się domyślić pięknie farbował. Na szczęście po jednym praniu przestawał farbować całkowicie. Więc przepikowana całość trafiła do wanny na szybką kąpiel odfarbiającą- kilka przeprań i kilka płukań tak żeby kolor nie wnikał w inne tkaniny, bo w pralce by sobie dopiero poszalał. Potem już puściłam pranie w pralce i efekt jest taki, że nic nie jest zafarbowane! Ale myśli miałam już najczarniejsze. Na wszelki wypadek i tak zalecę Mamie pranie w 30 stopniach z dużą ilością chusteczek wyłapujących kolor na pierwszy raz.


Ale to nie koniec przygód. Czy wiedziałyście że gotowy quilt po praniu- nawet jeśli był uszyty z dekatyzowanych tkanin! - traci ok 5-7% swego wymiaru. Boleśnie się o tym przekonałam gdy z 210 cm zrobiło się 200, a ze 162 cm jakieś 156cm... Zaczęłam szukać informacji czy da się to jakoś uratować. Quilt był wciąż przed doszyciem lamówki. Znalazłam bloga Shannon i jej sposób mnie uratował! Zajrzyjcie do niej koniecznie!
Skutecznie poszerzyłam i wydłużyłam quilt, chociaż braki materiału już mono mi doskwierały i pikowanie po tych doszyciach było krótko mówiąc słabe. Gdy doszyłam lamówkę poczułam ulgę!

Jako część prezentu powstała kolejna poduszka Drzewo Rodzinne, ale nie starałam się stworzyć kompletu z narzutą, bo z założenia będzie w innym pokoju.


To wszystko jak prawdziwa dobra bajka działo się już dawno temu i teraz mogę sobie powspominać :)

Comments

 1. Preciosos trabajos, seguro que le gusto a tu Madre.
  Besos

  ReplyDelete
 2. Very beautiful! Your mother must be happy.
  Kiss

  ReplyDelete
 3. Ula, narzuta piękna, ale podziwiam Cię przede wszystkim za to, że nie poddałaś się tym wszystkim przeciwnościom. Pozdrawiam.

  ReplyDelete
 4. Cudowna narzuta! Podziwiam taką pracę,bo umiejętności szycia nie opanowałam...

  ReplyDelete
 5. Przepiękne prezenty! Fantastyczna narzuta :)

  ReplyDelete
 6. Super znalazłaś sposób! Ja bym się chyba zapłakała :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Moja nowa miłość

Luty/marzec

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial