Skip to main content

Ręczne szycie ratuje życie ;) Kucyk

Jednak nie jestem w stanie wytrzymać z jednym zaczętym projektem i uwolnić się od manii szycia ;) Dzięki małej wymiance z Magdą dotarły do mnie cudowne skrawki tkanin z przeznaczeniem na heksagony. Ale długo tymi heksagonami nie pobyły gdy je dorwały moje dzieci i wymusiły na matce "mamo uszyj mi przytulaka". Matka ma miękkie serce: nakombinowała, namyśliła się i wymodziła potajemnie dwa ukochane zwierzaki dla dzieci.


Kucyk. Jest malutki, ma 9 cm wysokości, a ogon i grzywę z muliny- na ogonie zrobiłam nawet 2 warkoczyki. Szyło się trudno, przewracało na prawą stronę jeszcze gorzej i nie jest okazem doskonałości, ale ma coś w sobie.Zdjęcia popełniliśmy dziś w czasie wycieczki do Mdiny, dawnej stolicy Malty. Drugi zwierzak musi poczekać do jutra a noc powinna się wydłużyć żebym zdążyła, bo na dziś już nie dałam rady go uszyć :)

Przy okazji zobaczcie, jak wena twórcza w rysowaniu opuściła mnie kompletnie - najlepiej świadczą o tym moje marne projekty widoczne na zdjęciach (z braku czystych kartek machnęłam je gdzieś na skrawku wolnego w zeszycie dzieci).


Nawet powiększyć ich nie umiałam sensownie więc wyszły małe zabaweczki. Rozmiar w sam raz na szycie ze skrawków. A że oszalałam i wszystko szyję ręcznie (nawet sobie w googlach wyszukałam jaki jest prawidłowy szew ręczny) to małe rozmiary są mi wybitnie na rękę. Tak więc ręczne szycie naprawdę ratuje mi życie przy braku maszyny. O dziwo nie tęsknię za nią i pomysłów w głowie mam coraz więcej na ręczne dłubanie.

Reszta skrawków od Magdy została uratowana z przeznaczeniem na heksagony.
  

Łudziłam się, że będę wyszywać krzyżykami, ale na razie się nie zanosi ;)

Ula

Comments

 1. Szalejesz Ula! Ręczne szycie! Kto by mnie zmusił?
  Skoro tak Ci się spodobało to machnij narzutę Dear Jane :P Zabaweczki świetne, najważniejsze, że szyte z secem.... Pozdrawiamy!

  ReplyDelete
 2. Ręczne szycie uspokaja, mnie na pewno. Przy krzyżykach muszę się skupić ;-)

  ReplyDelete
 3. Słodki jest ten konik, urocze są takie ręcznie szyte zabawki.

  ReplyDelete
 4. hihi fajnie że i dzieciakom przy okazji zrobiłam przyjemność :)

  ReplyDelete
 5. konik uroczy, taki mały przytulajek:)
  Fotki bajeczne! Nawet nie chcę myślec jakie tam macie upały, ufff

  ReplyDelete
 6. Zakochałam się w tym koniu!♥

  ReplyDelete
 7. Takie drobiazgi uszyć to sztuka! Konik bardzo sympatyczny!

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial

Przybliżam misje

Lipiec