Skip to main content

English paper piecing 2018

Dziś trochę English Paper Piecing, który odkrywam na nowo w 2018.
Today some more English paper Piecing that I rediscovered lately.

1. Mój nowy projekt EPP na ten rok z książki Millefiori Quilts... jedyne 800 kwadratów i 800 diamentów, trzymajcie kciuki!
My new EPP project for new year from the Millefiori Quilts book... only 800 squares and 800 diamonds, wish me luck!2. Kolejna zabawa, w którą się wyciągnęłam na Instagramie, ale mam już plan co z tego będzie. Co tydzień szyjemy jeden heksagonowy kwiatek. Moje są dość małe 5/8 cala, pierwszy raz szyję takie maleństwa ale wyglądają uroczo.
One more project from Instagram: one hexie flower for week all the year. My hexies are 5/8" and I love how adorable they look.
3. Zapomniany pomocnik do wycinania heksagonów, zapomniałam o nim naprawdę od czasu przeprowadzki czyli na jakieś 2,5 roku!
My helper in cutting hexies. I forgot about that cutter for almost 2,5year!


4. A tak szykuję papierki, kartki świąteczne czy urodzinowe są do tego najlepsze! Robię papierki sama a nie kupuję bo zawsze staram sie wykorzystywać to co mam, przetwarzać zamiast kupować jesli mogę sie bez czegoś obyć.
This is how I prepare papers for hexies. Postcards are the best to reuse in that way! I make paper templates by myself because I belive in reuse and upcycle things and I don't buy things if I can live without them.


5. Zmodyfikowałam też sposób fastrygowania kształtów i  spróbowałam podklejania klejem, ale szybko wróciłam do tradycyjnej nitki. Kiedyś przeszywałam przez papierki fastrygujac kształty, teraz już tak nie robię bo to tylko utrudniało cały proces.
I've changed the way I'm thread basting shapes for EPP and in a meantime I tried glue basting but I definitely prefer thread basting. I used to put thread throughout papers but now I'm basting without going through papers.Mam nadzieję że są tu inni wielbiciele EPP!
I hope there are more EPP fans here!

Comments

Post a comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Łaty / Patches

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial

Jak uszyć węża - tutorial