Skip to main content

Tęczowy wiatrak - darmowy wzór PP / Rainbow windmill - free PP pattern

Tęczowy wiatrak to mój mały wymarzony projekt. Gdy pomysł nabrał realności w programie QuiltAssistant wiedziałam dla kogo chcę ten wiatrak uszyć. Powstała poszewka na poduszkę i chciałabym żeby dodała obdarowanej osobie radości i sił do walki o zdrowie. Mam nadzieję, że taki przekaz ze sobą zaniesie! Tęczowe projekty są dla mnie zawsze bardzo optymistyczne- chciałam żeby wiatrak właśnie taki był!
It was my little precious idea to make rainbow windmill. It took some time from idea to realisation but at the very beginning I knew who should have this windmill pillow case. All rainbow projects and quilts are very optimistic for me and I fought about person who need some cheering. She is fighting for her live and I hope she will like this positive message.


Z tej okazji mam dla Was wzór wiatraka w formie szablonu do Paper Piecing. Darmowy wzór w formacie PDF możecie pobrać TUTAJ - KLIK lub na Craftsy.
I would like to share this free paper piecing pattern with you. You can download PDF copy of templates CLICK HERE or on Craftsy.


Projekt ma, jak to mawiają niektórzy, pierdyliard małych elementów :) Uwierzcie mi, że warto się z tym zmierzyć- inaczej tych odlatujących kolorów pokazać się nie da. Jeśli uznacie, że warto to myślę, że Was ten mały szczegół nie zniechęci- uszycie wiatraka nie zajęło mi aż tak wiele czasu! Na tło zarezerwujcie dość dużo materiału, bo te malutkie elementy pochłaniają go sporo. Ja, jak widzicie, ratowałam się białą tkaniną, bo tej z tła z kwiatkami miałam tylko trzy czwarte fatquartera i jakoś nie pomyślałam, że to za mało. Ale i tak efekt mi się podoba a to była jedyna tkanina, która idealnie pasowała na tło tęczowego projektu.
There are many tiny elements but I think it's worth to challenge to it! I was surprised how quick I manage to finish this block even if those tiny elements were making me crazy. You will need about 1 FQ or more fabric for the background. I had to use white fabric because I had too little fabric with pink flowers. I didn't predict that on those tiny parts I will use a lot of fabric.


Chciałabym zaprosić Was również do mini zabawy. Jeśli znajdziecie czas i chęć na uszycie projektu z wykorzystaniem mojego wzoru to zapraszam Was do niej!  
Do 31 stycznia możecie wklejać w komentarzu poniżej linki do posta na blogu lub Flickr z Waszymi wiatrakami. Jedyny warunek dodatkowy to by praca była ukończona. Kolorystyka oczywiście nie musi być tęczowa! Zwycięzcę wylosuję 1 lutego i otrzyma on grudniowy numer Love Patchwork & Quilting w języku angielskim. Jestem bardzo ciekawa Waszej interpretacji i tego jak Wam się będzie szyło ten wzór. Jeśli będziecie mieć jakiekolwiek problemy piszcie do mnie, chętnie pomogę!
I would like to invite you to sew rainbow windmill project and take part in the contest! If you will than please put the link to your photos on blog or Flickr in comment. You will take a chance to win a copy of Love Patchwork & Quilting. The closing date is 31st January. The project doesn't have to be in rainbow colours but it should be finished. I will draw the winner on 1st February. I hope you will like it! If you have any problems please let me know!

Ula

Comments

 1. Się podejmę, bo wiatrak piękny ! ;)

  ReplyDelete
 2. Wiatrak piękny :)
  Postaram się znaleźć czas na uszycie takiej poduchy :)

  ReplyDelete
 3. Śliczny wiatrak! :) Może i jak spróbuję?:)

  ReplyDelete
 4. Gratuluję projektu i jego wykonania! Białą tkaninę widać dopiero po powiększeniu zdjęcia, ale i tak nie rzuca się w oczy i wygląda jakby tak miało być. Obdarowana osoba na pewno się ucieszy i od razu zrobi jej się ciepło na serduchu💛

  ReplyDelete
 5. Poducha jest śliczna i taka pogodna, uśmiech sam ciśnie się na usta. Mam nadzieję, że da dużo uśmiechu nowemu właścicielowi :)

  ReplyDelete
 6. Piękny wiatrak. Świetny projekt. Co do wyzwania,kusisz bardzo;-) Mam ochotę podjąć wyzwanie.

  ReplyDelete
 7. Piękny i szalenie optymistyczny, mam ochotę spróbować :)

  ReplyDelete

Post a Comment

Dobre słowo motywuje :)

Popular posts from this blog

Alfabet

Patchworkowa Piłka (2) - Tutorial / Patchwork Ball - Tutorial

Jak uszyć węża - tutorial